Same-Day Hand Delivery to qualifying NYC addresses. Shop NYC Exclusives.

Back to School Gifts

Send a nutrient-rich brain food care pack or a fun assortment of snacks to your favorite student or teacher.

39 Results

39 Results

$62.00

Unit price
per

Cortland Hamper (9 lbs)

4.9 (93)

$90.00

Unit price
per

$90.00

Unit price
per

Dried Fruit, Nut and Chocolate Box (9 items)

4.9 (43)

$110.00

Unit price
per

$110.00

Unit price
per

Good Mood Food Basket Deluxe

$120.00

Unit price
per

$120.00

Unit price
per

Dried Fruit and Nut Box (5 items)

$60.00

Unit price
per

$60.00

Unit price
per

Dried Fruit and Nut Box (7 items)

4.9 (27)

$80.00

Unit price
per

$80.00

Unit price
per

$105.00

Unit price
per

Five Sweets Chest

$58.00

Unit price
per

$58.00

Unit price
per

York Hamper-- All Fruit (6 lbs)

$62.00

Unit price
per

$62.00

Unit price
per

Gilded Chocolate Cake

$68.00

Unit price
per

$68.00

Unit price
per

Bagel Brunch

4.9 (20)

$138.00

Unit price
per

$138.00

Unit price
per

Break Time

$55.00

Unit price
per

$55.00

Unit price
per

Good Mood Food Basket

$95.00

Unit price
per

$95.00

Unit price
per

Instant Happy

5.0 (14)

$90.00

Unit price
per

$90.00

Unit price
per

Nut Today, Please! Care Package

$70.00

Unit price
per

$70.00

Unit price
per

Early Bird Breakfast Basket

5.0 (21)

$125.00

Unit price
per

$125.00

Unit price
per

$78.00

Unit price
per

Bubbie's Box Babka Care Package

4.9 (41)

$65.00

Unit price
per

$65.00

Unit price
per

Bee's Knees

4.8 (23)

$67.00

Unit price
per

$67.00

Unit price
per

Applecaramelicious

4.8 (16)

$68.00

Unit price
per

$68.00

Unit price
per

Three Part Harmony - Alto (9 Roses)

$138.00

Unit price
per

$138.00

Unit price
per

Dried Fruit, Nuts & Sweets Box 13 items

$150.00

Unit price
per

$150.00

Unit price
per

Dried Fruit and Nut Box (3 items)

$42.00

Unit price
per

$42.00

Unit price
per

Strictly Vegan Delight

5.0 (3)

$62.00

Unit price
per

$62.00

Unit price
per

Campus Care Package

5.0 (1)

$90.00

Unit price
per

$90.00

Unit price
per

Snack Binge Box

$75.00

Unit price
per

$75.00

Unit price
per

Amy's Cookie Sampler

4.9 (7)

$28.00

Unit price
per

$28.00

Unit price
per

Lily's Peace Cake

4.9 (30)

$68.00

Unit price
per

$68.00

Unit price
per

$70.00

Unit price
per

I'm Fondue You Care Package

4.5 (2)

$98.00

Unit price
per

$98.00

Unit price
per

Base Camp Care Package (4 lbs)

$55.00

Unit price
per

$55.00

Unit price
per

Gluten Freedom Deluxe

$115.00

Unit price
per

$115.00

Unit price
per

$50.00

Unit price
per

Organic Dried Fruit and Nut Box (7 items)

5.0 (7)

$90.00

Unit price
per

$90.00

Unit price
per

$112.00

Unit price
per

Bread is My Jam Care Package

4.9 (8)

$138.00

Unit price
per

$138.00

Unit price
per